poniedziałek, 23 kwietnia 2012
Zewnętrzne i wewnętrzne objawy kandydozy
Dzisiaj artykuł poświęcony kandydozie - coraz częściej rozpoznawanym zagrożeniu człowieka. Niebawem więcej.
Przypadłość, która powstała nieoczekiwanie u schyłku 20-go stulecia z powodu użytkowania leczenia antybiotykowego i nieprawidłowej diety to kandydoza, zwana też moniliazą. Środki te działają niekorzystnie dla naszego systemu, unicestwiając nie tylko organizmy niekorzystne, lecz również i te pożyteczne. Z tego względu dochodzi do impulsywnego rozwoju szkodliwych grzybów i flora bakteryjna ludzkiego systemu zostaje uszkodzona. Schorzenie to, które od nazwy grzybów wzniecających zarażenie – Candida albicans – nosi nazwę kandydoza, zaatakować może każdego. Mężczyźni i kobiety będą w równym stopniu narażeni na zachorowanie na tę chorobę.
Zasadnicze symptomy kandydozy
Wobec tego chorzy z symptomami tej choroby nie byli z miejsca informowani, co im dolega. Objawy dzieli się na te ukryte, gdy schorzenie atakuje wewnętrzną część systemu i te widoczne na zewnątrz, gdy obejmuje powierzchnię skóry lub paznokcie. Osoba chora na kandydozę może odczuwać ból reumatyczny, chroniczne wyczerpanie, trudności z trawieniem a także senność i apatię. Będzie to zależało od tego, które miejsce kandydoza zaatakowała.
W jaki sposób ustrzec się kandydozy?
Najistotniejsza jest dbałość o higienę i o adekwatną dietę. Nie powinno się także przesadzać z kawą, cukrem i alkoholem, jak również wykorzystywać sterydów. Trzeba za to stronić od długiego przebywania w pomieszczeniach, które są zwilgotniałe, klimatyzowane bądź zakurzone. Grzybicę można zwalczać powoli, bo dość często trudno jest usunąć wszystkie faktory, jakie mogą mieć wpływ na rozwój tej choroby.
Artykuł zaczerpnięty ze strony:
http://lofciam.pl/zewnetrzne-i-wewnetrzne-objawy-kandydozy/
dzisiaj troszkę mniej ale treściwiej
:)
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz